środa, 18 lutego 2015

Szczuroogry - Wyspa Krwi

Najnowsza dostawa, która wzmocniła zasoby Klanu Mors.
Szczuroogry. Te stworzenia, będące jednym z najbardziej udanych eksperymentów Klanu Moulder, łączą w sobie szybkość i dzikość Skavenów z siłą Ogra. Stado Szczuroogów, pod kontrolą poganiacza przetacza się niczym walec po polu bitwy, nie pozostawiając na swej drodze wrogów zdolnych do dalszej walki.
Kolejne 8 sztuk tych stworzonek zostanie dostarczonych w ciągu miesiąca  (zgodnie z zapewnieniami Mistrza Kupieckiego z Klanu Moulder).


Wyniki prac z aktualnego projektu, którym jest pomalowanie chociażby jednego pełnego zestawu skavenów ze startera Wyspa Krwi. Bo kolejne 4 czeka. Dziś prezentacja szczuroogrów, których wzory z tego zestawu naprawdę mi się podobają.


Do zobaczenia.

6 komentarzy:

 1. Nie wiem czy to ze względu na jednopunktowość źródła światła czy też rozwój kunsztu - w każdym razie OSL na ramieniu koleżki z kosą jeszcze lepszy niż z małych kamyczków Vermin Lorda. Napiszesz, jak robiłeś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Światło na pewno wyjaskrawiło efekt. W rzeczywistości cały efekt jest bardziej stonowany. Figurka oświetlona tylko lampą VELLEMAN VTLAMP6. Światło więc trochę rozproszone. Figurkę malowałem jakiś czas temu i teraz dokładnie nie pamiętam. Jak już pisałem gdzie indziej - na razie idę na żywioł. Ale...najpierw ramię dostało drybrush z Snot Green, potem leciutki z Scorion Green, potem pomalowałem spaczeń kolorem Snot Green, krawędzie Scorpion Green, na to zielony glaze. Chyba z 2 warstwy. W wielkim skrócie. Jak będę malował kolejne szczuroogry, to zrobię sobie dokładną rozpiskę. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc kolejny wzorcowy przykład zastosowania glaze'a! :) (Wspominam tu i zamierzam w nieodległej przyszłości ukraść combo z dheneb stone). Bardzo płynnie i wiarygodnie wyszły te przejścia. Muszę wreszcie się oswoić z glaze'ami i zacząć korzystać z ich dobrodziejstw, bo efekty bardzo-bardzo.

   A ze źródłem światła trochę nagmatwałem - miałem na myśli, że spaczeń świeci z jednego miejsca, a nie tak jak w przypadku Vermin Lorda - z wielu malutkich.

   Usuń
  2. Cieszę się, że znajdujesz coś co możesz wykorzystać.

   Usuń
 3. Fajne szczurasy, teraz pora na Stormfiendy! :-)

  OdpowiedzUsuń