sobota, 30 kwietnia 2016

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XX - Magia

W tym miesiącu prowadzenie FKB przypadło czakiemu, który prowadzi bloga Codename:Wargaming. Temat aktualnej XX edycji to "Magia".


Dziś w ramach jubileuszowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego kolejny przyjemniaczek z gry planszowej Battlelore.

Francja, rok 1373
Po ostatniej bitwie, do naszego obozu przybyły siły Goblińskich Najemników. Nasz dowódca - Olivier de Clisson - zwany Rzeźnikiem, wciąż miał obawy co do ich lojalności, ale nasz czarodziej przekonał go, by na razie pozwolić im pozostać z nami. Jak tylko wrogie siły rozstawiły się na polu bitwy, wiedziałem dlaczego Gobliny postanowiły wesprzeć naszą sprawę - do nieprzyjaciela dołączyli Krasnoludzcy renegaci. Te Krasnoludy mogą przeżyć niemiłą niespodziankę, jeśli naszemu czarodziejowi uda się - tak jak wczoraj rzucić Magiczny Wir i przyzwać potężnego sprzymierzeńca.

Żywiołak Skał. Jest to ulepszona wersja Żywiołaka Ziemi, figurki promocyjnej dołączanej do premierowego wydania 1 edycji (!) Battlelore. Według mechaniki Battlelore, Żywiołak Skał jest potworem z czerwonym sztandarem, a więc należy do grupy najsilniejszych jednostek.
Ukazał się dodatku pt. Creatures - razem z Leśnym Olbrzymem i Hydrą.


Na zdjęciu poniżej heks terenu reprezentujący magiczny wir, przez który do magicznego świata Uchroni przywoływany jest Żywiołak Skał.


Pozdrawiam serdecznie.

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię żywiołaki, a tak niewiele osób je maluje =)Super praca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kolejce jest jeszcze żywiołak ziemi. :-)

   Usuń
 2. Zawsze warto docenić malowanie ludków do planszówek :) Chyba niewiele osób to robi (ja póki co nie :P).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Prawda jest taka, że nie wyrobiłem się z planowanym projektem na FKB, i postanowiłem pomalować tą figurkę by zdążyć z wpisem. :-(

   Usuń
 3. Wcale przyjemny głaz :) I kolejny dowód na to, że magia to temat, który może objąć niemal wszystko :D

  OdpowiedzUsuń