niedziela, 4 września 2016

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe. Dzień 4: Ulubiony film lub książka związana lub pasująca klimatem do uniwersum?

Przed Nami kolejny dzień wspaniałej inicjatywy polskiej blogosfery figurkowej.


Jeśli chodzi o literaturę to chłonąłem wszystko co fabularnie związane było z uniwersum Starego Świata a co ukazało się w języku polskim. Jednak największy sentyment mam do opowiadania "Nie ma złota w Szarych Górach", które ukazało się w czasopiśmie "Magia i Miecz". W nim po raz pierwszy ujrzałem pół-wampirzycę Genevieve, której postać bardzo mi się spodobała. Podobne odczucia mam do Czarnoksiężnika Drachenfelsa.


O ile wiem, Stary Świat nie doczekał się filmowej adaptacji, ale jest jeden film, który w moim odczuciu jest idealnym obrazem przedstawiającym "Ponury świat niebezpiecznych przygód" i mowa tu o Nieustraszonych Braciach Grimm.


Jest tu wszystko co wg mnie ma w sobie Stary Świat a w szczególności Imperium. Jest tu położona na skraju niebezpiecznego lasu osada (której architektura mnie po prostu urzeka), jest wioskowa wiedźma,  jest tajemnica i humor, jest dyliżans i plac po środku wioski pełen błota! Jest magiczna wieża w środku lasu. I nawiedzony młyn!Pozdrawiam serdecznie.

7 komentarzy:

 1. Bracia Grimm są faktycznie bardzo staroswiatowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie trochę nie trzymają tego ponurego klimatu. To mógłby być Stary Świat w miękkiej, hamerykańskiej wersji, ale do polskiej szkoły Jesiennej Gawędy to mu daleko :)

   Usuń
  2. Klimat może faktycznie trochę lajtowy, ale wizualnie 100%. Na myśli przychodzą mi jeszcze - Polowanie na Czarownice oraz Czarna Śmierć. Znajduję w nich masę wg mnie podobnych elementów.

   Usuń
 2. Dla mnie Grimmy są spoko, ale znajduję lepsze filmy. Piszę o tym na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Carnoksiężnik Drachenfels bardzo mi się podobał, szczególnie w wersji Roleplay =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Zamek miał bardzo interesujący. A spacz-przejścia i związane z nimi "turbulencie" są genialne!

   Usuń