czwartek, 16 kwietnia 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy, ed. VIII: Fifty Shades of Grey

Przed Wami mój wpis na aktualną edycję FKB.


Szary Prorok. Wybraniec Wielkiego Rogatego. Prorok Pana Wielkich Podziemi. Głos Rogatego Szczura. Nazywani wieloma imionami, Ci wyjątkowi Skaveni stoją na szczycie drabiny społecznej skaveńskiego społeczeństwa.


Naznaczeni od chwili urodzin nie tylko wyjątkowej barwy futrem, od szarości do czystej bieli, różnią się od reszty skavenów, posiadając także niewielkie wypustki rogowe na głowie, które (o ile Szary Prorok żyje wyjątkowo długo) kształtują się w pełni uformowane, budzące strach u innych skavenów - rogi.
Ponieważ najważniejszym elementem tej figurki jest szata, postanowiłem napisać kilka słów o tym jak ją pomalowałem.
Bazowy kolor to Adeptus Battlegrey. Następnie na całą szatę naniosłem dwie warstwy washa Nuln Oil. Ponownie pomalowałem szaty Adeptus Battlegrey, ale zostawiłem bazowy kolor z najgłębszych fałdach. Potem rozjaśniłem krawędzie kolorami Codex Grey i Fortress Grey. Stwierdziłem, że są za mocne kontrasty i postanowiłem je zniwelować. W tym celu zrobiłem sobie mieszankę z farb Fortress Grey i Skull White z dodatkiem Lahmian Medium i coś takiego zaaplikowałem na całe szaty. Ponownie rozjaśniłem krawędzie, tym razem czystym Skull White. Całość średnio mi się podoba, ale zostawiłęm jak jest.

Pozdrawiam.

5 komentarzy:

  1. Masz ty chłopie talent! Genialna figurka i super wybrnięcie z tematu Greya:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie większość to szata, więc szarości są :) Fajne, takie jasne. I spaczeń jak zwykle przepyszny. Urzekł mnie ten szczurek na końcu kostura :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trudno się nie zgodzić, że szary prorok jest szary. A przy tym naprawdę pięknie pomalowany:) Ludków bardziej szarych od szarego proroka wielu nie ma - przychodzi mi do głowy tylko szary-kosmita. Ciekawe, czy ktoś robi takie figurki...

    OdpowiedzUsuń