poniedziałek, 2 marca 2015

Skaven Collectors' Guide

Dziś postanowiłem napisać kilka słów o książeczce, która powinna się znaleźć na półeczce każdego miłośnika Skavenów. Mowa oczywiście o tzw. przewodniku kolekcjonera.


Wspomniana książeczka to nie tylko katalog wszystkich figurek Skavenów, które się ukazały przed datą publikacji (2005r), zawarto w niej także zdjęcia już pomalowanych figurek, zdjęcia konwersji, dioram czy też prac wystawionych na konkursie Golden Demon - wszystko związane z Skavenami.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pozycja nie jest wyczerpująca i kompletna w 100%, bo przecież ukazały się  nowe skaveńskie modele po roku 2005. Jednak w niczym nie umniejsza to według mnie jej wartości.


Figurki podzielono zgodnie ze schematem organizacyjnym armii. I tak począwszy od kategorii "Lords &Heroes" a skończywszy na kategorii "Rare Units" możemy sobie prześledzić całą gamę skaveńskich ludków.


Nie zabrakło oczywiście sekcji poświęconej Skavenom w Mordheim.


Dalej znajdziemy wspomniane już konwersje, dioramy, prace konkursowe oraz zdjęcia trzech sakveńskich armii. Bo ja osobiście lubię podglądać jak inni malują swoje figurki.To właśnie tu po raz pierwszy zobaczyłem tego sztandarowca i zacząłem polowanie na niego. :-)


Jednym słowem, książeczka to dobry kawałek historii "skaveńskiej rzeźby i malarstwa", jeśli nawet część z nich dziś już "trąci myszką".

Pozdrawiam.

5 komentarzy:

 1. Kurcze poluję już na nią od jakiegoś czasu, niestety bezskutecznie.. ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musimy się kiedyś wymienić "listą poszukiwanych". :-)

   Usuń
 2. Wooowawiwa! Fajny przegląd. I myszki MoRdheimowe są:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hello, I'm creating a database of the WFB and I'm looking desperately for this book and other Collector's Guides. Can you please send me a message to labuhardi@hotmail.com?

  Here is a tip, the rest of the CG I got: https://www.mediafire.com/folder/8048sbv77z9zu/WFB_Collector's_Guides

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń