niedziela, 1 grudnia 2013

WHITE DWARF 12/2013

Oto krótka recenzja najnowszego, grudniowego White Dwarfa.


W sekcji NEW RELASES fala figurek i suplementów do drugiej odsłony Hobbita- Desolation of Smaug. Moją uwagę zwróciły figurki Mirkwood Rangers oraz dwie figurki bohaterów Legolas Greenleaf i Tauriel. Naprawdę ładne wzory. Jako wielką pomyłkę uważam Palace Guards. Te wzory są koszmarne z nienaturalnie grubymi włóczniami.Kolejny zestaw, który mnie oczarował. Krasnoludy i Bilbo w beczkach podczas spływu Leśną Rzeką. Nie mogło także zabraknąć podręcznika opisującego nowe zasady.Oprócz wspomnianych wyżej, Hobbit doczekał się także kilku nowych zestawów figurek wykonanych w Finecascie.


Fani Warhamera 40K otrzymują dwa suplementy. Pierwszy z nich Stronghold Assault opisuje zasady dla wszystkich dostępnych w tej chwili fortyfikacji w grze i kilka nowych scenariuszy oblężeń. Drugi dodatek zatytułowany Escalation, dzięki nowemu slotowi Lords of War w schemacie organizacyjnym armii umożliwia włączenie do normalnych rozgrywek gigantyczne modele z Apokalypsy. 


I dla wybrańców dostępny jest Space Marines: Ultima Edition. W limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy pudełko zawierające 4 książki: kodeks, mapę galaktyki, art. book z grafikami tematycznymi, oraz książeczkę z ilustracjami pięknie pomalowanych figurek space marinsów z całej oferty GW.  Brzmi zabójczo (również dla portfela).


Zaś Warhammer doczekał się kolejnego dodatku, tym razem jest to kampania Sigmar's Blood, opisująca wyprawę Wielkiego Teogonisty Volkmara Srogiego w głąb ponurych ziem Sylwanii, by ostatecznie położyć kres żywotu Harabiego Mannfreda von Carstein.
To jest to na co czekałem. Pomijam oczywiście tematykę i historię, bo ta jest napisana pod dwie konkretne armie. Ale mam nadzieję, że wkrótce ukażą się podobne książki, opisujące znane (lub mniej znane) konflikty, w których zaangażowane będą inne armie Starego Świata.


W sekcji Army of the Month możemy podziwiać kolekcję dwóch hobbystów -  armię Chaosu. Muszę przyznać że jest na co popatrzeć. Kolorystka może jest i "odważna" ale trzeba przyznać że poziom malowania jest wysoki z dbałością o szczegóły. Widziałem już w tej kolumnie pomalowane armie, o których mógłbym powiedzieć, że po prostu zostały chlapnięte farbą. Jest to oczywiście moja subiektywna ocena.W dziale Arms Race możemy się dowiedzieć jak najnowsze dodatki do Warhammera 40000 "zmieniły życie" panów ze Studio Hobby. Bardzo interesujące...SIGMAR'S BLOOD
W tym miesiącu brak tradycyjnego raportu z bitwy. Dan Harden i Matt Hutson postanowili wystawić naprzeciw siebie własne armie Imperium i Wampirów, by rozegrać historię z Sigmar's Blood.
Mamy tu raczej opowieść o tym jak przebiegały poszczególne bitwy wchodzące w skład kampanii, a nie szczegółowy raport. Czekamy na premierę dodatku, by się przekonać co oferuje on obu stronom konfliktu.


Zastanawia mnie dlaczego Zamek Sternieste zamienił się miejscami z Zamkiem Templehof?
  


PARADE GROUND tym razem na Wielką Skalę! Eldar Wraithknights i Tau Riptides.
Co mnie boli? Modele pomalowane przez ludzi GW mają ilustracje jednostronicowe, gdy tymczasem lepiej pomalowane modele czytelników upchnięto na 2 stronach....W drugiej części najładniejsze dioramy z amerykańskiej odsłony Armies on Parade.
BLANCHITSU
Tego Pana, a raczej jego twórczość można lubić lub nie. Ja mam już mieszane uczucia. Czy jest to profesjonalizm czy artystyczne niechlujstwo? I w zasadzie fajnie jest się dowiedzieć jakie bitsy (i skąd) zostały użyte do konwersji, ale podpisanie zdjęcia podstawki z leżącą na niej czaszką sentencją: "The base is decorated with a skull" jest bardzo odkrywcze.KIT BASH - konwersje dreadnought-ów. Strata czasu i papieru.Oprócz tego stałe działy.
Gościnnie Phil Kelly pisze o sile napędowej każdego hobbysty - inspiracji, Paint Splatter pokaże jak pomalować wybrane modele, które ukazały się na łamach tego numeru, Jeremy napisze o zielonej fali, a w dziale This month in bracia Perry opowiedzą o kulisach swojej pracy nad najnowszymi modelami do Hobbbita.

Jak widać, w tym numerze miłośnicy każdego z systemów GW znajdą kilka rzeczy, które ich zainteresują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz