sobota, 26 października 2013

WHITE DWARF 11/2013

Dziś jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie premier końcówki tego roku. Miałem nadzieję, że GW wyda nowego Blood Bowla albo nawet Warhammer Quest. A tu nic z tego. Grudzień będzie z pewnością miesiącem drugiej odsłony Hobbita. No cóż zobaczymy co pokaże styczeń.
Przejdźmy zatem do najważniejszej (dla mnie) wieści z bieżącego numeru.


Po krótce przedstawię to co mnie najbardziej zainteresowało w bieżącym numerze. Więcej informacji można znaleźć już na stronie GW.

Rusza druga fala nowości do Dark Elves. Wzory figurek do oceny zainteresowanych.


I moje ulubione strony - rozkładóweczka.Zapowiedź najnowszego dodatku do Warhammera: Triumph & Treachery. To wydanie w formie w 96 stronicowego podręcznika z kilkoma akcesoriami: karty i tekturowe żetony. Dodatek umożliwia rozegranie wieloosobowej bitwy, w której może wziąć udział aż 5 graczy.Premiera 6 nowych farb z linii Citadel Technical. Dzięki nim będzie można realistycznie odwzorować następujące efekty: krew, patynę na elementach miedzianych, rdzę i brud, spękaną słońcem ziemię oraz wszelkiej maści truciznę, jad, zgniły/toksyczny śluz.


Battle Report -  to oczywiście pokazanie jak działa najnowszy dodatek do Warhammera. Pięć armii czyli Mroczne Elfy, Bretończycy, Wojownicy Chaosu, Wysokie Elfy oraz Ogry walczą o złoto i chwałę.Na standardowym stole 6x4" walczy pięć armii każda średnio na 1500 pkt. Zasady dodatku mówią, że na każde 500pkt rozpiski możesz wydać dodatkowe 100 pkt na najemników wybranych z dowolnej księgi armii. Punkty nie wydane wchodzą w skład twojego skarbca w czasie bitwy. Dodatkowe punkty/pieniądze zdobywa się także w trakcie bitwy za np. wygranie walki, zabicie generała przeciwnika itp. Zebraną kasę możemy wydać na wprowadzenie do gry efektu jednej z 36 kart (treachery card) lub na przekupienie jednostki najemników przeciwnika, którzy mają nas właśnie zaatakować.
Kolejność graczy w każdej turze jest ustalana osobno, dodatkowo w każdej fazie gracz aktywny wyznacza jednego z współgraczy na swojego aktualnego wroga, pozostałych ignorując całkowicie i traktując jak powietrze.
Zwycięzcą zostaje gracz z największą ilością kasy na końcu gry.
Raport z bitwy czyta się fajnie, chociaż chwilami miałem problemy z ogarnięciem kto, co i gdzie :-)

W sekcji Parade Ground możemy obejrzeć kilka fajnych dioram z konkursu Fang: Armies on Parade z Amsterdamu.Powróciło Blanchitsu. Możemy obejrzeć 2 rewelacyjne stoły do gry. Równie "pokręcone" stoły, co przedstawione na nich figurki.Na końcu kolejny tekst "reklamujący" najnowszy dodatek. Jervis mówi o idei, która przyświecała powstawaniu tego dodatku.Ah, i na koniec. W numerze można ujrzeć kilka zestawów świątecznych, w stylu batalionu.

Aktualizacja.
Na stronie GW można już zamówić w preorderze Triumph & Treachery.Image copyright: Games Workshop
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz